środa, 5 września 2012

Źródła wiedzy o platformie Information Server i CDC

W przeciwieństwie do baz danych, platformy integracji nie cieszą się, aż tak znaczącą liczbą publikacji w internecie. W przypadku rozwiązań opracowanych przez firmę Ascential i rozwijanych obecnie w ramach działu oprogramowania IBM InfoSphere można znaleźć w sieci kilka ciekawych i większości darmowych źródeł wiedzy:

Dokumentacja platformy Information Server 9.1

Dokumentacja platformy Information Server 9.1 stanowi podstawowe źródło wiedzy dla administratorów, analityków oraz deweloperów, korzystających z modułów platformy Information Server. Jest dostępna w wygodnej postaci - internetowego środowiska Information Center, opisanego na łamach niniejszego bloga.

Dokumentacja środowiska Change Data Capture

Udostępniona w środowisku Information Center dokumentacja środowiska Change Data Capture (dawny DataMirror Transformation Server), obejmująca proces instalacji oraz procedury administracyjne subskrypcjami CDC.

Forum DSXchange

To miejsce nazwałbym mekką dla wszystkich użytkowników platformy Information Server, ze szczególnym wskazaniem na administratorów i deweloperów. To tutaj znajdują się opisy rozwiązań dla często występujących błędów czy wyjaśnienia enigmatycznych komunikatów w logach mapowań. Forum DSXchange jest dostępne dla każdego, jednak za dostęp do niektórych treści należy zapłacić - 99$ rocznie.

Blog DataStage4u

DataStage4u to blog prowadzony przez Umę Katru, certyfikowanego specjalistę IBMowej platformy ETL. Na uwagę zasługują przede wszystkim informacje dotyczące optymalizacji mapowań

learn it

Learn it to blog poświęcony między innymi zagadnieniom powiązanym z DataStagem. Zawiera wiele użytecznych informacji z zakresu zarządzania i konfiguracji środowiska. Najlepsze praktyki dla platformy Information Server

Zbiór artykułów z portalu IBM DeveloperWorks określających zagadnienia instalacji i konfiguracji produktu oraz użytkowania komponentów platformy.

Książki:
Szkolenia bezpłatne (dla partnerów biznesowych IBM):

Brak komentarzy: